Povrchová úprava Dreva

Sherwin Williams

Svetoznámy výrobca náterových hmôt Sherwin Williams pochádza zo Severnej Ameriky. V roku 2013 s dohodol s európskym koncernom Becker Acroma o kúpe a zlúčení. Práve od tej doby sa datuje veľmi úspešný nástup značky Sherwin Williams na európskom trhu s povestnými produktmi pôvodného výrobcu pochádzajúceho zo Švédska.
Momentálne značka Sherwin Williams disponuje výrobnými závodmi vo švédsku, v nemecku, v taliansku aj v Poľsku.
Naša spoločnosť v spolupráci so značkou Sherwin Williams dopomáha výrobcom nábytku a Stolárskym firmám k úspešnému ukončeniu výrobného procesu, ktorý často končí práve povrchovou úpravou.

Rozdelenie povrchových úprav dreva:

  • Morenie
  • Transparentná povrchová úprava úprava ( lakovanie)
  • Pigmentová povrchová úprava ( farby)
  • Oleje a vosky
  • Exteriérové systémy povrchovej úpravy
  • Podlahové materiály

Moridlá

Morenie sa považuje za naj obťiažnejšiu časť povrchovej úpravy dreva. Prestnosť odtieňu, jednotný vzhľad, kresba dreva a veľa ďalších aspektov ovplyvňuje správny požadovaný výsledok. Absolútnou špičkou na svetovom trhu sú moridlá MicroTon ( rozpúšťadlové) a MicroTon ( vodou riedeteľné). My dokážeme pomocou širokej palety pigmentov, rozpúšťadiel a aditív namiešať doslova každý odtieň, akékoľvek moridlo podľa požiadaviek zákazníka.

Brožúry:

Laky - Transparentná povrchová úprava

Širokou ponukou transparentných lakov na drevené povrchy disponujeme pre všetky požiadavky výrobných požiadaviek zákazníkov.

Sortiment pozostáva:
  • Jednokomponentné polyuretánové laky ( stoličky, dvere, obložky, zábradlia, postele ,skrine, kuchyne)
  • dvojkomponentné polyuretánové laky ( dvere , zábradlia, kuchyne, skrine, stoly, schody)
  • akrylátové laky ( stolové pláty, schody, kúpelňový nábytok, kuchyne, certifikovaný hotelový nábytok pre B1)
  • vodouriediteľné laky ( stoličky, dvere, obložky, skrine )
Brožúry:

Farby – pigmentová povrchová úprava:

Nespočetné množstvo odtieňov miešame priamo v miešarni u nás vo firme. Najčastejšie miešame podľa farebných noriem RAL, NCS alebo Pantone. Taktiež miešať vieme 1K polyuretánové farby,2K polyuretánové farby, 2K akryl uretánové farby alebo 1K vodouriediteľné farby. Stupeň lesku od najviššieho vysokého lesku až po hlboký mat.

Oleje a vosky:

Povrchová úprava olejovaním je jedna z najstarších povrchových úprav dreva. Je ekologická a technologicky nenáročná. Konečný vzhľad pôsobí veľmi prirodzene a práve preto sa olejovanie a voskovanie do popredia povrchových úprav v interiéroch ako aj v exteriéroch.

Brožúry:

Exteriérové systémy povrchových úprav:

Exteriérová povrchová úprava dreva je veľmi špecifická a náročná. My zastávame teóriu, ktorá je podložená dlhodobou praxou. Zo skúseností vieme, že príliš hrubá vrstva lakov a lazúr neprináša drevu dlhodobú ochranu, ale iba krátkodobý vzhľad ochrany. Práve naše populárne tenkovrstvé lazúry , oleje a moridlá značky Sherwin Williams sú našiu najlešiou referenciou. Systém s názvom VinduTon a AquaPren sú najpredávanejšie.

Brožúry:

Podlahové systémy:

Povrchová úprava drevených podlách v interiéroch je najčastejšie riešená pomocou voskov alebo vodou riedite%lných transparentných lakov. Hlavnou výhodou je, že materiály nepáchnu ako bežné rozpúšťadlové materiály, sú aplykovatelné válcom, prípadne špachtľou alebo štetcom. Zachovávajú krásny prirodzený vzhľad dreva a zaručujú dlhodobú ochranu povrchu.

Brožúry: